Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Gurbetçilerle 400 milyon TL’lik satış bağlantısı yapıldı

Almanya’nın Düsseldorf kentindeki Evim Türkiye Fuarı’nda 400 milyon TL’lik satış bağlantısı yapıldı. Ayrıca 100 milyon TL’ye yakın satış işlemi gerçekleştirildi.

Almanya Düsseldorf kentindeki Evim Türkiye Fuarı, 8-10 Şubat tarihleri arasında düzenlendi. Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’ün haberine göre; gurbetçilerin kapıda uzun kuyruklar oluşturduğu Evim Türkiye Fuarı’nda hem alıcı hem de satıcı kazandı. 76 gayrimenkul firmasının katılım gösterdiği fuarda 15 farklı şehirden 100’ün üzerinde proje ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

6 BİN ZİYARETÇİ GELDİ

Almanya’nın diğer şehirleri ve Avrupa ülkelerinden de birçok ziyaretçi Evim Türkiye Fuarı’na katılım gösterdi. Fuarı 3 günde fuarı ziyaret edenlerin sayısı 6 bini aştı. 3 gün içerisinde 400 milyon TL’lik satış bağlantısı yapılırken 100 milyon TL’ye yakın satış işlemi fuarda gerçekleşti. Özel kampanyalardan yararlanmak isteyenler satış sözleşmesi imzalarken, kimileri ise projeleri yerinde incelemek için Türkiye’ye geleceklerini söyledi.

RAKAMLARLA EVİM TÜRKİYE

  • 400 milyon TL - firmaların fuarda sağladığı iş bağlantısı
  • 4900 metrekare - Fuar alanı büyüklüğü
  • 100 milyon TL - Fuar esnasında yapılan satış
  • 76 - Fuara katılan firma sayısı
  • 15 - Fuarda sergilenen projelerin yer aldığı il sayısı

‘İYİ Kİ BURAYA GELDİNİZ’ DEDİLER

Düsseldorf’ta canlı satış atmosferinin yakalandığını söyleyen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç; “Gurbetçi vatandaşlarımız, ‘İyi ki buraya geldiniz, daha önce neden yoktunuz’ diyorlardı. Bence bu söz, fuarın başarısının en büyük ispatıdır” dedi.

HAYALLERE DESTEK OLDUK

Evim Türkiye Fuarı’na destek olarak inşaat firmaları ile Avrupa’daki gurbetçi vatandaşlar arasında köprü olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı; “Ülkemizin ekonomisine ve bu topraklarda kurulan hayallere destek olmak bizi daima gururlandıracak” diye konuştu.

KONUTTA GÜCÜMÜZÜ GÖSTERDİK

Türkiye’deki konutların kalite olarak Avrupa ile yarışabilecek konuma sahip olduğunu söyleyen TOKİ Başkanı Ömer Bulut, fiyat yönünden de cazip olduğunu ifade etti.

KONUT SATIŞI DÖVİZ KAZANDIRIYOR

Fuarın Türkiye’deki gayrimenkul sektörü için başarılı bir test sürüşü olduğunu ifade eden KONUTDER Başkanı Altan Elmas; “Avrupalı Türklerle yüz yüze buluşmak gerektiğinin önemi bir kez daha görülmüş oldu. Birçok üyemizle katıldığımız fuara olan ilgi herkesi memnun etti. Binlerce kilometre uzakta yaşasalar da gönülleri Türkiye’yle atan vatandaşlarımıza Türkiye’den avantajlı fiyatlarla ev sahibi olma fırsatı sunuldu. Fuara yalnızca Almanya Düsseldorf’tan değil Almanya’nın diğer şehirlerinden ve çevre ülkelerden katılım olması da dikkat çekiciydi. Çok verimli görüşmeler yapıldı. Güzel bir kaynaşma ve sinerji yaşandı diyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE YATIRIM VAKTİ

Hem yurtdışında yaşayan vatandaşlar hem de yabancı yatırımcılar için Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmanın doğru bir zaman olduğunu belirten GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Avrupa’daki Türklerin kendi ülkelerinde, kendi memleketlerinde yatırım yapma hayalleri olduğunu ifade etti. Yetgin; “Ancak yatırım konusunda doğru bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorlar. Buna cevap vermeyi hedefleyen Evim Türkiye, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’deki yatırım imkanlarını görmelerini sağladı” şeklinde konuştu.

YURTDIŞI TANITIMA AĞIRLIK VERMELİ

Türkiye’nin uluslararası konut satışlarından aldığı payın oldukça az olduğunu belirten İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, art arda yapılan yeni düzenlemelerle bu payın artacağını kaydetti. Bunun için ulusal bir fon oluşturulması ve tanıtım harcamalarının buradan karşılanması gerektiğini belirten Nazmi Durbakayım; “Müteahhitlere devlet desteği sağlanmalı. Firmaların yurtdışında açacağı satış ofisi yatırımı Turquality kapsamına alınmalı ve desteklenmeli. Yabancılara KDV istisnası kapsamında yapılan konut ve iş yeri satışları ‘diğer döviz kazandırıcı faaliyetler’ olarak kabul edilmeli. Bu kapsamda, Eximbank’ın sektöre kredi kullandırmasının önü açılmalı” dedi.

Haberin tamamına BURAYI tıklayarak ulaşabilirsiniz!